Tradiční akce „Kroky bez násilí“ opět v Pardubicích: Boj proti násilí na seniorech a ochrana před podvody

Odhadovaná doba čtení 2 min dlouhý text

Město Pardubice a jeho oddělení sociálních služeb a prevence Odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic připravilo tradiční akci „Kroky bez násilí“ při příležitosti světového dne boje proti násilí na seniorech. Tato událost se bude konat 12. června 2024 od 13:00 do 16:00 v Bubeníkových sadech v Pardubicích.

„Letošní ročník se zaměřuje na ochranu před telefonními podvody a pokusy o vylákání peněz z bankovních účtů. Jakákoliv forma násilí na seniorech je nepřijatelná. ‘Kroky bez násilí’ se staly oblíbenou akcí mezi seniory, kde ve spolupráci s odborníky ze státních, bezpečnostních a neziskových organizací poskytujeme potřebné informace, podporu a rady, jak se chovat při nátlaku,“ uvedl Jakub Rychtecký, 1. náměstek primátora odpovědný za sociální politiku a zdravotnictví, který tradičně převzal záštitu nad touto akcí.

Zájemci mohou zdarma využít odborné poradenství a prohlédnout si prezentace organizací poskytujících sociální služby. Budou také moci vidět praktickou ukázku sebeobrany od Policie ČR a výcvik služebních psů Městské policie Pardubice. Těšit se mohou i na vystoupení dechové hudby Pardubická šestka, která nabídne nejen živou hudbu, ale i možnost tance.

Na akci se představí organizace zaměřené na boj proti násilí a poskytování pomoci této zranitelné skupině obyvatel, jako například SKP centrum o.p.s. nebo Bílý kruh bezpečí.


Zdroj a foto: Pardubice.eu

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments