Ostrava ocenila nejlepší sportovce roku 2023

Odhadovaná doba čtení 3 min dlouhý text

Prostřednictvím tradiční ankety Sportovec roku statutární město Ostrava oceňuje výjimečné sportovce z našeho města a představuje veřejnosti jejich dosažené úspěchy. Anketa, zahrnující několik soutěžních kategorií, zdůrazňuje nejen sportovní výkony, ale také společenský význam sportu a propaguje pohybové aktivity. Vítězové jednotlivých kategorií, s výjimkou kategorie společensky odpovědná firma, získávají finanční odměnu.

Veřejnost mohla nominovat sportovce v následujících kategoriích: nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma. Nominace byly přijímány od 15. ledna do 29. února 2024. Poté je posoudily příslušné orgány města na základě doporučení hodnotící komise. Kvůli prestižní povaze titulu Sportovec roku bylo konečné rozhodnutí o vítězích na radě města.

Primátor Ostravy Jan Dohnal shrnul význam a cíl tohoto ocenění: „Město touto anketou nejen zdůrazňuje společenský význam sportu a zdravého životního stylu, ale především vyjadřuje sportovcům úctu za jejich tvrdou práci, sebekázeň a vytrvalost. Chceme také motivovat a podporovat zájem dětí, mládeže i dospělých o pohyb a sport. Poděkování patří také subjektům, které podporují sport ve městě. Zdraví obyvatelé tvoří zdravé město, a to je hlavním cílem naší dlouhodobé podpory široké škály sportovních aktivit.“

Ocenění za nejlepšího jednotlivce v anketě Sportovec roku 2023 získal Ondřej Satoria, baseballista týmu Arrows Ostrava. Nejlepším kolektivem byly vyhlášeny mažoretky oddílu TOM Krokodýl. Titul talent roku získala boxerka Julie Poledníková z Boxing Ostrava. Nejlepším handicapovaným sportovcem se stala Karla Foltová, která se věnuje stolnímu tenisu, lehké atletice, boccie a bowlingu za centrum Čtyřlístek a Sportovní klub Sluníčko. Do síně sportovních legend byl uveden vzpěrač Hans Zdražila, olympijský vítěz a mistr světa. Ocenění pro společensky odpovědnou firmu obdržela společnost Through Generations, která podporuje rozvoj mládeže a dívčího hokeje a spolupracuje se školami a univerzitami v USA a Kanadě.

Primátor Ostravy předal ocenění Sportovcům roku 2023 na slavnostním ceremoniálu v Dolních Vítkovicích, který se konal při příležitosti renomovaného beachvolejbalového turnaje Ostrava Beach Pro. Ceremoniál zakončil křest knihy „Ostrava“ od Libora Sváčka.


Zdroj a foto: Magistrát města Ostravy

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments