V TV na Prima Cool dne 10.7. v 19:15: “Homer na křižovatce” – první díl 35. sezóny

Odhadovaná doba čtení 5 min dlouhý text

Homer Simpson se nečekaně stává školním strážcem přechodu a rychle získává moc, kterou začne zneužívat. Co začalo jako jednoduchá úloha, se brzy mění v městský chaos s nepředvídatelnými následky. Příběh zachycuje Homerovy excesy, konflikty s autoritami a nakonec dramatickou konfrontaci na šestiproudé křižovatce.

Flexulonova halucinace a Ottoův útěk

Barbar Flexulon bojuje proti trollům. Když si myslí, že posledního zabil, objeví se další. Flexulon je zatlačen na okraj útesu, seskočí a odjede na Pegasovi. Vše se však ukáže jako halucinace Otty, který snědl celý tác kyselých koláčků. Otto pak odjede školním autobusem a zmizí.

Mimořádná schůze rodičovského sdružení

Na mimořádné schůzi rodičovského sdružení kurátor Chalmers a ředitel Skinner oznámí rodičům, že budou muset vozit děti do školy autem nebo je nechat chodit pěšky. Rodiče se rozhodnou pro pěší variantu a Homer náhodou souhlasí, že bude školním strážcem přechodu.

Zmatek v elektrárně

Ve Springfieldské jaderné elektrárně vypukne v sektoru 7-G modrý kód. Lenny, Carl, Charlie a pan Burns se snaží situaci vyřešit, zatímco Homer sedí u své nefunkční konzole. Později zjistí, že konzole není ani zapojená, ale ostatní ho nechávají v domnění, že pracuje. Večer si Homer stěžuje Marge na práci a rozhodne se zůstat druhý den doma, dokud mu Marge nepřipomene jeho povinnosti jako strážce přechodu.

Homerův hrdinský čin

První den v práci se Homerovi děti smějí, když se mu zadek zasekne v židli. Když ale uvidí Barneyho auto řítící se na Ralpha, skočí do silnice a zachrání mu život, čímž se stane místním hrdinou. Kent Brockman reportuje o Homerově hrdinství a Homer se stane mezi dětmi populárním. Starosta Quimby se rozhodne financovat strážce přechodu, takže Homer začne za svou práci dostávat plat. Stane se šéfem strážců přechodů a najme další pomocníky.

Zneužití moci a konflikty

Brzy začne Homer zneužívat svou novou moc a dá náčelníkovi Wiggumovi výstrahu za přechod silnice bez jeho svolení. Vočkova hospoda se stane místem setkání pouze pro strážce přechodů. Když ředitel Skinner přijde oznámit vědecký veletrh, prodej pečiva a den obrázků, je z baru vyhozen, protože není strážce přechodu.

cCaos ve škole

Druhý den ve škole nastane zácpa a chaos, protože strážci přechodu nezvládnou nápor lidí a aut. To vede k výbuchu “sloní zubní pasty” ze smíchaných chemikálií určených pro vědeckou soutěž. Město utrpí obrovské škody a Homer se musí obhajovat na radnici, kde svaluje vinu na nedostatek financí. Město se za něj postaví a Quimby souhlasí s navýšením rozpočtu, navzdory protestům náčelníka Wigguma.

Homerovy výstřelky

Homer využije větší moci, vyžaduje jídlo zdarma v restauraci a vyhrožuje servírce Francine. Strážci přechodu jsou vybaveni zbraněmi a výstrojí SWAT, což vystaví obyvatele nebezpečí. Když Quimby sníží rozpočet o 1,5 %, Homer spustí pomlouvačnou kampaň. Marge upozorní Homera na výhrůžky smrtí adresované Quimbymu, a Homer si uvědomí, že ho vystavuje nebezpečí.

Konečná konfrontace

Náčelník Wiggum prohodí Homerovu židli oknem a oba se rozhodnou pro konfrontaci na nejnebezpečnějším místě ve městě, šestiproudé křižovatce. Na křižovatce se střetnou Homerovi strážci přechodu a Wiggumova policie, spolu s I.C.E., TSA, vymahači parkování a sousedskou hlídkou. Přidají se i záchranáři, kteří jsou ignorováni, protože jde o “pozemní spor”. Když se Homer chystá začít boj, Otto ho srazí školním autobusem, který se vrátil do města. Wiggum Otto nezatkne. Homer se probudí v nemocnici, kde mu Líza připomene, že doufá, že se poučil. Homer si pak představí svou rodinu jako hřebíky a sebe jako kladivo, rozhodnut je “zatlouct”.

Zajímavosti

V dřívějším návrhu epizody byla fantazijní scéna, kde Flexulon vyznává lásku královně džungle, která se ukáže být Bláznivou kočičí dámou. Ta pak s Ottou uteče. Tato scéna byla vystřižena. V jiné změněné scéně se rodina vydala na bezpečnostní výstavu utratit rozpočet na hlídání přechodu, což zahrnovalo módní přehlídku “Fasc-Fashion”. Producenti však usoudili, že tato výstava by byla vhodnější pro první dějství. Katalog SWAT Topic je jediným pozůstatkem tohoto nápadu.


Foto: 20th Television
Zdroj: Simpsonovi na Animania.cz

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments