Tramvaje se vracejí na Václavské náměstí: Výhody a fakta

Odhadovaná doba čtení 2 min dlouhý text

Návrat tramvají na Václavské náměstí přináší mnoho výhod pro pražskou dopravu a urbanistický rozvoj. Vyvracíme některé mýty a odpovídáme na otázky ohledně bezpečnosti, dopravního provozu a zeleně.

Je nutné mít na Václavském náměstí tramvaje?

Ano, tramvaje na Václavském náměstí jsou nezbytné. Tramvajová síť v centru města je na hranici své kapacity a při mimořádných událostech se hroutí. Díky nové trati získáme objízdné trasy a přímé spojení mezi Vinohrady a Novým Městem.

Je to nebezpečné?

Ne, není. Tramvaje už nyní projíždějí například Náměstím Republiky bez problémů. Tramvajová trať na Václavském náměstí povede po současné silnici, takže lidé jsou již na průjezd vozidel zvyklí.

Zablokují tramvaje magistrálu?

Ne, nezablokují. Tramvaje budou přes magistrálu projíždět ve stejných intervalech, ve kterých ji nyní přecházejí chodci na přechodech se semafory.

Sníží se množství zeleně na náměstí?

Naopak, zeleň přibude! Stejně jako ve spodní části náměstí, i zde vzniknou nová lipová stromořadí. Celkově přibude 67 stromů. Zmizí pouze několik travnatých ostrůvků, které omezují průchodnost náměstí a mají minimální klimatizační funkci.

Budou na náměstí kvůli tramvajím zakázány demonstrace?

Určitě ne! Při větších shromážděních bude doprava odkloněna na objízdné trasy. To je běžná praxe, která se využívá například při maratonech, průvodech nebo oslavách 17. listopadu na Národní třídě.

Tramvají se tedy nemusíme bát. Praze a jejím obyvatelům jen prospějí!


Zdroj a foto: Twitter (X) – Zdeněk Hřib@ZdenekHrib

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments