Středočeský kraj spolupracuje s Kolínem a Nymburkem na výstavbě parkovišť P+R

Odhadovaná doba čtení 2 min dlouhý text

Středočeský kraj bude při výstavbě parkovišť P+R v Kolíně a Nymburku úzce spolupracovat s místními samosprávami. Zastupitelé dnes schválili smlouvy o spolupráci na těchto projektech. V Kolíně bude vybudován parkovací dům, zatímco v Nymburku půjde o parkovací plochu.

Při výstavbě parkovišť P+R v Kolíně a Nymburku bude Středočeský kraj spolupracovat s místními samosprávami. Zastupitelé dnes schválili příslušné smlouvy o spolupráci. „Ve Středočeském kraji usilujeme o moderní systém veřejné dopravy, jehož součástí je i kvalitní infrastruktura. Parkoviště P+R poskytují možnost bezpečného celodenního parkování a přestupu na vlak,“ uvedl Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

V Kolíně vznikne nový parkovací dům P+R blízko tamního nádraží. Město zajišťuje kompletní projektovou přípravu, včetně dokumentace pro provádění stavby. Následně kraj převezme samotnou výstavbu, zajištění technického dozoru, správu, provoz a údržbu parkoviště.

Parkoviště P+R v Nymburku je součástí širšího projektu zaměřeného na zklidnění dopravy kolem sportovního centra Veslák. I zde město zajišťuje kompletní projektovou přípravu včetně dokumentace, a kraj se postará o výstavbu. „Cílem je zlepšit parkování pro cyklisty v centru města a omezit automobilovou dopravu na Labské cyklostezce v této oblasti,“ vysvětlil Petr Borecký.


Zdroj a foto:  Středočeský kraj

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments