Slavnostní předávání certifikátů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v Kutné Hoře

Odhadovaná doba čtení 3 min dlouhý text

Dnes proběhlo slavnostní předávání bronzových a stříbrných certifikátů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) v Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. Tuto prestižní cenu obdrželo celkem 173 studentů z 37 spolupracujících vzdělávacích institucí v kraji.

Hejtmanka Petra Pecková vyjádřila radost nad vidinou tolika mladých lidí, kteří díky programu DofE objevili nové aktivity, překonali pohodlnost a ostych, a dokázali nejen sobě, ale i ostatním, že jsou schopni něco začít a dotáhnout to do konce. Podle ní se díky jejich projektům otevřely nové možnosti, navázali nová přátelství a získali nezapomenutelné zážitky. Hejtmanka gratulovala všem oceněným k jejich certifikátům a vyjádřila přesvědčení, že jejich úspěchy poslouží jako inspirace pro další mladé.

Radní Milan Vácha zdůraznil, jak velký zájem o program DofE je ve Středočeském kraji. Za loňský rok přibylo 520 nových zájemců, a momentálně se aktivně účastní programu téměř osm set mladých lidí. Středočeský kraj se k podpoře DofE zavázal podpisem memoranda v roce 2021 a od té doby poskytl žadatelům z oblasti školství finanční příspěvek ve výši 960 000 korun.

V České republice program DofE motivuje mladé lidi ve věku od 14 do 24 let od roku 1995. V roce 2023 se do programu zapojilo nových 5300 studentů. Každý účastník si volí dovednost, sportovní aktivitu a dobrovolnickou pomoc podle svého zájmu, a následně se tomu věnuje v rámci absolvování bronzové, stříbrné nebo zlaté úrovně. Po dokončení programu ještě čeká týmová expedice.

Jindřich Planeta, jeden z oceněných, sdílel svůj příběh o dobrovolnictví v Domově Laguna Psáry, kde pomáhá dětem, mládeži a dospělým s mentálním postižením. Díky programu DofE našel spojení mezi svým dobrovolnickým úsilím a vlastním rozvojem.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu založil princ Philip, vévoda z Edinburghu, v roce 1956 s cílem podporovat seberozvoj chlapců a dívek bez ohledu na jejich zázemí, fyzické schopnosti či dovednosti. Od roku 1988 existuje mezinárodní asociace, která poskytuje podporu programu mimo Velkou Británii. Slavnostní předávání certifikátů v Kutné Hoře bylo spoluorganizováno Vzdělávacím institutem Středočeského kraje.


Zdroj a foto: Středočeský kraj

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments