Finanční podpora zdravotnickým zařízením ve Středočeském kraji

Odhadovaná doba čtení 2 min dlouhý text

Zdravotnická zařízení v oblasti středních Čech, poskytující akutní lůžkovou péči, mají nyní možnost žádat o finanční podporu od Středočeského kraje. Krajské zastupitelstvo schválilo dnes částku 25 milionů korun, která je určena pro tato městská a soukromá zařízení. Z této částky je 10 milionů korun vyčleněno pro paliativní a ošetřovatelskou péči.

Středočeský kraj opět projevuje svou finanční podporu pro poskytovatele akutní lůžkové péče v rámci Programu 2024 – Zdravotnictví. Celková částka 25 milionů korun je vyhrazena na nákup přístrojového vybavení, modernizaci techniky a vybavení laboratoří pro zařízení v oboru vnitřního lékařství. Náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví, Pavel Pavlík, zdůraznil, že tyto dotace přispívají k celkovému rozvoji zdravotnictví v kraji.

Kromě toho zastupitelstvo schválilo Program 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání „Zdravotnictví“. Pro letošní rok je vyčleněno 10 milionů korun s cílem podporovat paliativní péči, hospicovou péči, ošetřovatelskou péči a paliativní péči poskytovanou ve vlastním sociálním prostředí pacienta nebo formou lůžkové péče.


Zdroj a náhledový obrázek:  Středočeský kraj

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments