Demolice mostu přes Voctářovu ulici: Očekávané uzavírky a dopravní opatření

Odhadovaná doba čtení 3 min dlouhý text

Technická správa komunikací (TSK) zahájí demolici mostní konstrukce přes ulici Voctářova, která je součástí Libeňského soumostí. Práce budou probíhat od 30. června do 7. července 2024, což si vyžádá uzavírku v oblasti Rohanského ostrova. Termín demolice byl zvolen s ohledem na nižší dopravní intenzity během letních prázdnin.

Demolice mostní konstrukce

Technická správa komunikací (TSK) plánuje demolici mostní konstrukce přes ulici Voctářova, která je součástí Libeňského soumostí. Práce začnou v neděli 30. června 2024 v 4:00 a potrvají do 7. července 2024 do půlnoci. Jedná se o demolici posledního ze tří mostů na Rohanském ostrově, které byly součástí této části Libeňského soumostí. Uzavřen bude úsek ulice Voctářova od křižovatky u Kauflandu na Rohanském nábřeží až po odbočku do komplexu DOOCK.

Průběh demolice

V dubnu byl zbourán první most, oblouk na Rohanském ostrově, známý jako inundační most, který byl uzavřen od konce ledna. Následně probíhaly bourací práce na opěrách a dalších částech konstrukcí mimo vozovku. Na přelomu dubna a května byla odstraněna konstrukce přes ulici Štorchova. Začátkem letních prázdnin je naplánována demolice mostu přes Voctářovu ulici, která bude trvat týden. Termín byl vybrán s ohledem na nižší dopravní zatížení během letních prázdnin, aby byl dopad na dopravu co nejmenší.

Doprava

Pěší a cyklisté

Pro pěší a cyklisty bude vyznačena objízdná trasa vedoucí z Palmovky přes DOOCK do ulice Štorchova.

Individuální automobilová doprava

Trasa pro automobilovou dopravu bude značená z Rohanského nábřeží přes ulici Sokolovská směrem k Balabence, dále přes Českomoravskou, Čuprovu, Povltavskou a Zenklovu na Elsnicovo náměstí, a to i v opačném směru. Doporučujeme sledovat dopravní značení.

MHD

Aktuální jízdní řády a informace o náhradní dopravě najdete na webu PID. V uvedeném termínu (30.6.2024 – 7.7.2024) bude stále v provozu náhradní autobusová linka X25.

Harmonogram

Harmonogram předpokládá dokončení všech demoličních prací do září 2024, přičemž jen některé z nich ovlivní dopravu v okolí mostu.


Zdroj: Technická správa komunikací hlavního města Prahy, a.s.

Foto: SimcaCZE / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments