Blade Runner 2099: Natáčení v Praze začíná s Michelle Yeoh a Hunterem Schaferem

Odhadovaná doba čtení 3 min dlouhý text

V Praze oficiálně začíná natáčení očekávaného seriálu Blade Runner 2099. Tento ambiciózní projekt, který obsadí Barrandov Studio na šest měsíců, přináší zpět na obrazovky Michelle Yeoh a Huntera Schafera. Seriál slibuje futuristickou krajinou Los Angeles a pokračování ikonické ságy.

Začátek natáčení

Natáčení seriálu Blade Runner 2099 oficiálně začíná v Praze a kamery se roztočí od neděle. Tento ambiciózní projekt, jeden z největších v historii české metropole, plně obsadí Barrandov Studio na následujících šest měsíců. Blade Runner 2099 se v Praze natáčí pod pracovním názvem Bulero a žádost o podporu Českého filmového fondu podal pod názvy Znovuzrození a Lovec se stává lovcem. Tím se pravděpodobně vyhne omezením daňových pobídek, které by mohly ovlivnit velké projekty.

Herecké obsazení a dějová linie

Zatím byli potvrzeni pouze dva herci: Michelle Yeoh, čerstvá držitelka Oscara za film Všechno najednou, a Hunter Schafer, známý ze seriálu HBO Euphoria. Podle dostupných informací ztvární Schafer hlavní roli Cory, chameleona, který celý život prchá a přijímá novou identitu, aby zajistil budoucnost svého bratra. Yeohová bude hrát Olwen, Blade Runnerku, která se nachází na konci svého života a je spolu s Corou vtažena do rozsáhlého spiknutí, které ohrožuje Los Angeles roku 2099.

Režie a produkční tým

Režie prvních dvou epizod se ujme Jonathan Van Tulleken, známý pro svou práci na vysoce hodnoceném seriálu Shogun pro FX. Showrunnerkou je Silka Luisa (Halo, Shining Girls). Původně měl režírovat Jeremy Podeswa (Hra o trůny), ale projekt byl kvůli loňským stávkám herců a scenáristů odložen a přesunut z Belfastu do Prahy. Blade Runner 2099 se přidá k řadě významných televizních produkcí natáčených v Praze v posledních letech, jako jsou Carnival Row, The Wheel of Time, Nadace a Interview s upírem.

Lokace a produkční plány

Natáčení Blade Runnera 2099 se bude odehrávat převážně v Praze, zejména v Barrandov Studiu, kde bude vytvořena futuristická krajina Los Angeles. “Štáb pro Blade Runner 2099 tu bude až do prosince a celý Barrandov je obsazený,” uvedla Pavlína Žipková, šéfka České filmové komise, v rozhovoru pro Forbes. Dodala, že producenti stále hledají několik lokací mimo Barrandov. Místní produkci seriálu Blade Runner 2099 zajišťuje společnost Film United, která má zkušenosti s natáčením televizních seriálů v Praze, jako jsou Poslední světlo, Poražení (Shadowplay) a Britannia.

Náklady a časový harmonogram

Natáčení v Praze je naplánováno na šest měsíců a mělo by skončit v prosinci. Odhaduje se, že náklady na projekt v České republice dosáhnou jedné miliardy korun (43 milionů dolarů).


Zdroj: Web Kritiky.cz

Foto: © Universal Pictures

Také by se vám mohlo líbit

Více od autora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments